Demo

Filtron F5
MİKROBİYAL JEL HAVA FİLTRE TEKNOLOJİSİ

Hastane enfeksiyonu tarihe karışıyor….  “Filtron F5”, Dünya’daki en yüksek peformanslı mikrobiyal arındırmayı sağlayan jel hava süzme sistemidir. Başta hastanelerin ameliyathaneleri, yoğun bakım üniteleri olmak üzere ayrıca yanık üniteleri, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, test laboratuvarları ve genel havalandırma sistemlerinde kullanılır.  

Hastane enfeksiyonu, bakteri ve virüs gibi mikrobiyolojik ajanların tutuculuğunu sağlayarak iyileşme sürecini hızlandırır.

 • Temiz oda standartlarının üstünde performans gösterir.

 • Enerji tasarrufu sağlar.

 • Koku yayılımını önler, partikülleri süzer.

 • Doğa dostudur, hiçbir zararlı kimyasal içermez.

 

Sağlık alanında yeni bir çağ

Başta hastanelerin ameliyathaneleri, yoğun bakım üniteleri olmak üzere ayrıca yanık üniteleri, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, test laboratuvarları ve genel havalandırma sistemlerinde kullanılır. Filtron F5 Mikrobiyal Jel Hava Filtresinin sağlık alanında kullanılmaya başlanmasıyla Ameliyathane ve yoğunbakım üniteleri gibi riskli alanlar başta olmak üzere tüm alanlarda hava kaynaklı mikrobiyal bulaşmanın önüne geçilecektir. Enfeksiyonun en büyük sebebi hava kaynaklı mikrobiyal bulaşmadır. Filtron F5 Filtrelerinin kullanıldığı alanlarda mikrobiyal yükü sıfırlayarak bulaşmanın önüne geçmektedir. Gereksiz antibiyotik kullanımının önüne geçilerek iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Kullanılan diğer filtrelerin maliyeti yüksek ve mikrobiyal arındırma verimliliği de düşüktür. Filtron F5 kullanımı planlanan Hastanelerde ortam büyüklüğüne, kontaminasyon oranına, personel sayısına göre gerekli ölçümler, keşif ve projelendirme ile cihaz sayısı ve yerleri belirlenmekte; kısa sürede kurulum yapılmaktadır. HEPA filtrelerin yarısı kadar enerji tüketirken aynı zamanda bir üst sınıf olan ULPA filtrelerden daha küçük 0.1 mikron ve altı parçacıklarıları süzme imkanı oluşmaktadır. Konvansiyonel filtrelere göre en önemli üstünlüğü kullanılan jel süzme mekanizmasının mikrobiyal seçiciliğidir. Bu üstün teknoloji Türk Standartları Enstitüsü’nün TSE K 326 mikrobiyal jel hava filtre kriterine haizdir.

 

 • Uygulandığı pilot alanlarda testlerden tam başarım sağlanmıştır.

 • Askı madde indirgeyici özelliğe sahiptir.

 • Ameliyathanelerde enfeksiyon bulaşmasına son verilmiştir.

 • Yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde bebek ölümlerinin önüne geçilmiştir.

 • Organik koku tutma özelliğine sahiptir.

 • Yanık ünitelerinde enfeksiyon riskini sıfırlar.

 • Genel alanlarda grip virüsü dahil salgın hastalıkların bulaşması engellenmiştir.

Filtron® F5 Jel Hava Filtrelerinin
HEPA Filtreler ile Mikrobiyal
Performans Karşılaştırılması

 

Filtron F5 Filkim uzmanlarınca yapılan keşife göre projelendirilerek kurulmaktadır. Bu kurulum sonrası sürekli çalışmada, projede öngörülen şekilde işletim sağlandığı sürece örnek besiyeri numunelerinde bakteri koloni sayısı sıfıra kadar düşmektedir. Aynı koşullardaki HEPA vb standartlardaki filtreler mikrobiyal öncelikli olmadıkları için halen mikroorganizma yükü bulunmakta ve üretim sonrası taze kalma performansını düşürmektedir.

Filkim patentli Gj7 maddesi tamamen doğal kaynaklardan

yüksek teknoloji ile elde edilir ve hiç bir zararlı madde içermez

Yukarı Dudullu Necip Fazıl Bulvarı Keyap - G1 Blok No:110 34775 Ümraniye İstanbul
Tel : 0 (216) 540 08 40 Faks : 0 (216) 540 08 41 Email : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Copyright © 2017 Goramedya

Filkim, Filtron F5, filtre, mikrobiyal Jel filtre, hava filtresi, mikrobiyal, Mikrobiyal filtre, HEPA , mikrobiyal jel hava filtresi, mikroorganizma, virüs, maya, küf, hastane enfeksiyonu, katkı maddeleri, antibiyotik, temiz oda, partikül, gaz filtresi, koku tutuculuk, steril alan, kontaminasyon, hava sterilizasyon, yerli, milli, yeni nesil jel filtre, kimya, gıda endüstrisi, süt ve süt ürünleri, validasyon, hastaneler, ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, yanık üniteleri, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, toplu yaşam alanları, ofis, ev, ticari konut, kanatlı hayvan çiftlikleri, içecek endüstrisi, et entegre tesisleri, kümesler, kuluçkahaneler, laboratuvarlar, düşük farkbasınç gibi kelimeler içeren firmalara filtre üretimi yapmaktadır.