Demo

Filtron F5
MİKROBİYAL JEL HAVA FİLTRE TEKNOLOJİSİ

Başta süt ve süt ürünleri olmak üzere ambalajlanmış gıda ve içecek sektöründe kullanımı uygundur. Üretim ortamındaki bakteri, maya, küf vb. mikrobiyal yükler nedeniyle bayatlama süresi ve raf ömrü kısalmaktadır. Filtron F5 kullanılan mandıralarda, ve gıda üretim tesislerinde, öncesine oranla %100’e ulaşan dağıtım sonrası raf ömrü artışı kanıtlanmıştır.

Filtron F5 filtre kullanılan mandıralarda uygulama öncesi ve sonrası süt ürünlerinin raf ömrü değişimi

Ortamdaki bakteri, maya, küf vb. mikroorganizmaları sürekli ve yüksek oranda süzmesi sayesinde: Gıda üretim ortamlarında ‘’katkı maddesi kullanılmaksızın x2.5 daha fazla raf ömrü’’

 

  • Gıda üretim ve satışında hijyen koşullarını artırır

  • Enerji tasarrufu sağlar

  • Ortamdaki kokuyu yok eder, partikülleri süzer

  • Doğa dostudur, hiçbir zararlı kimyasal içermez

 

Gıda üretiminde yeni bir çağ

Filtron F5 mikrobiyal filtrenin gıda sektöründe uygulanması ile, raf ömrü ve hijyen kalitesinin artışı beraberinde koruyucu kimyasal madde kullanımını azaltmaktadır. Gıda fabrikalarında üretilen ürünün bozunmasının en büyük sebebi, hava kaynaklı mikrobiyal bulaşmadır. Kullanılan diğer filtrelerin mikrobiyal arındırma verimliliği düşük, enerji tüketimi yüksektir. Filtron F5 teknolojisi, uygulanan üretim yerlerinde, ortam büyüklüğüne, kontaminasyon yoğunluğuna, personel sayısına, üretim süreçlerine göre gerekli ölçümler, keşif ve projelendirme ile cihaz sayısı ve yerleri belirlenerek, kısa sürede kurulum yapılmaktadır. Ürün iade oranlarını %0,5’e kadar indirmektedir. Raf ömrünün uzamasında ise ciddi bir artış sağlamaktadır.

 

Filtron® F5 Jel Hava Filtrelerinin
HEPA Filtreler ile Mikrobiyal
Performans Karşılaştırılması

 

Filtron F5 Filkim uzmanlarınca yapılan keşife göre projelendirilerek kurulmaktadır. Bu kurulum sonrası sürekli çalışmada, projede öngörülen şekilde işletim sağlandığı sürece örnek besiyeri numunelerinde bakteri koloni sayısı sıfıra kadar düşmektedir. Aynı koşullardaki HEPA vb standartlardaki filtreler mikrobiyal öncelikli olmadıkları için halen mikroorganizma yükü bulunmakta ve üretim sonrası taze kalma performansını düşürmektedir.

 

Filkim patentli Gj7 maddesi tamamen doğal kaynaklardan

yüksek teknoloji ile elde edilir ve hiç bir zararlı madde içermez

Yukarı Dudullu Necip Fazıl Bulvarı Keyap - G1 Blok No:110 34775 Ümraniye İstanbul
Tel : 0 (216) 540 08 40 Faks : 0 (216) 540 08 41 Email : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Copyright © 2017 Goramedya

Filkim, Filtron F5, filtre, mikrobiyal Jel filtre, hava filtresi, mikrobiyal, Mikrobiyal filtre, HEPA , mikrobiyal jel hava filtresi, mikroorganizma, virüs, maya, küf, hastane enfeksiyonu, katkı maddeleri, antibiyotik, temiz oda, partikül, gaz filtresi, koku tutuculuk, steril alan, kontaminasyon, hava sterilizasyon, yerli, milli, yeni nesil jel filtre, kimya, gıda endüstrisi, süt ve süt ürünleri, validasyon, hastaneler, ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, yanık üniteleri, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, toplu yaşam alanları, ofis, ev, ticari konut, kanatlı hayvan çiftlikleri, içecek endüstrisi, et entegre tesisleri, kümesler, kuluçkahaneler, laboratuvarlar, düşük farkbasınç gibi kelimeler içeren firmalara filtre üretimi yapmaktadır.